TR / EN
info@tozboyatesisleri.com - info@prestijteknikmakine.com.tr
0 (212) 544 01 04

OTOMATİK FİLTRELİ TOZ BOYA KABİNİ

Toz boya sisteminin en pratik ve kullanışlı modellerinden biri olan Filtreli Elektrostatik Toz Boya Kabinleri; endüstride birçok üretici tarafından kullanılmaktadır. Filtreli Elektrostatik Toz Boya Kabinleri, yüksek toz tutma kapasitesi ile çevreci bir üründür. filtreler sayesinde 10 mikrona kadar toz boya partikülleri tutulmaktadır. Filtreli kabinler kolay renk değişimi için tercih edilmektedir.

PRESTİJ TEKNİK MAKİNE Filtreli Elektrostatik Toz Boya Kabinlerinde fan vasıtası ile emilen toz boya partiküllerinin filtre üzerine yapışması sağlanmaktadır. Filtre üzerine yapışan toz boya partikülleri otomatik patlatma valfleri vasıtası ile üzerindeki boyayı kabin içersine dökmektedir. Kabin içersine dökülen toz boya partikülleri kabin altında bulunan elek sistemine aktarılarak yabancı maddelerden ayrıldıktan sonra toz boya tabancasına iletilmektedir. Kabindeki filtre sayısı fan debisi, boyanacak parçanın büyüklüğüne ve kabindeki tabanca sayısına göre belirlenir.

Filtreli Elektrostatik Toz Boya Kabinleri, Krom, , ST 37 Dkp toz boyalı veya Galvaniz malzemeden müşteri tercihine bağlı olarak üretilir. Toz boya kabinleri 1.5mm ve 2mm DKP sacdan modüler olarak imâl edilir. Tercihe göre galvanizli sac, veya paslanmaz çelik malzemeden imâl edilebilmektedir. Kabinin bütün parçaları demonte olup bağlantıların tümü cıvatalıdır.

Kabinlerin iç ve dış yüzeyi elektrostatik toz boya ile kaplıdır.Kabinde otomatik elek depo mevcuttur. Kabin filtrelerinde biriken toz boya tekrar kullanılabilmektedir.Filtrelere ters basınç uygulanarak boya birikimi önlenir.Filtre patlatması otomatik olarak yapılmaktadır .Toz boya filtreleri Ø320x600mm ölçülerindedir. Toz boya filtreleri 10 mikron toz tutma kapasitesine sahiptir. Toz boya kabininde kullanılan emiş fanları radyan tiptedir. Manuel ve Otomatik çalışmalara uygundur. Tercihe bağlı olarak kabin altı otomatik süpürme sistemi ilave edilebilir. Standart haricinde özel imalat yapılmaktadır.

VİDEO
Uygulamalarızı izleyin

GALERİ
Galerimizi Gezin