TR / EN
info@tozboyatesisleri.com - info@prestijteknikmakine.com.tr
0 (212) 544 01 04

U TİPİ OTOMATİK FIRINLAR

Firmamız bünyesinde satışı yapılan ( Auto line) U tipi toz boya pişirme fırınlarında; panoda sadece TSE ve CE sertifikalı malzemeler kullanılır.

U Tipi toz boya Pişirme ve Kurutma fırınlarında pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak pişirilmesi prensibine dayanır.
Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır.

U Tipi toz boya Pişirme ve Kurutma fırınları uzman kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir.
Demonte olarak imal edilmektedir.
Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta, istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır.

U Tipi toz boya Pişirme ve Kurutma Fırınları endüstride yüksek kapasiteli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Beyaz eşya, otomotiv, inşaat, tarım makineleri, sanayi gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır...

Isıtma Eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından + 230 ºC ye çıkarabilmektedir. Isıtma Eşanjörleri 310 kalite Paslanmaz Çelik malzemeden imal edilmektedir ve 1000 ºC ye kadar dayanıklıdır.

U Tipi toz boya Pişirme ve Kurutma Fırınları sandviç paneller halinde şase üzerine kurularak

demonte halde imal edilmektedir.
Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2 mm ST 37 Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 140mm izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm Kaya Yünü, dış kısmına gelen bölümü 120mm Cm Yünü ile tecrit edilmekte, pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + - 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Pişirme fırını içersinde hava sürkilâsyonunu sağlayan radyan tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içersinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir. U Tipi toz boya Pişirme Fırınları'nda giriş ve çıkışında iki adet sürgülü kapı bulunmaktadır. Bu kapılar parça büyüklüğüne göre otomatik veya manuel olarak ayarlanmaktadır. Bu sayede gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır.

Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokupul vasıtası ile yapılmaktadır. Pişirme ve Kurutma Fırınları, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-250 °C ye kadar ayarlanabilmektedir.

Termoblokta kullanılan duman boruları normalize edilmiş dikişsiz 304 KALİTE paslanamz borulardan oluşmaktatdır.. Termoblok yanma odası içersine konulmakta etrafı 140mm Kaya Yünü ile tecrit edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içersine dağılan si,rkülasyon fanı bulunmaktadır. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmekte ayrıca Termoblok içerisindeki gaz ve motorin sıkışmalarına karşı önlem alınmaktadır

VİDEO
Uygulamalarızı izleyin

GALERİ
Galerimizi Gezin